About KÖSTER BAUCHEMIE AG

 

Specjaliści od hydroizolacji

 

40 lat doświadczenia

Zielone strony hydroizolacji

KÖSTER BAUCHEMIE AG zostało założone w 1982 roku jako przedsiębiorstwo specjalizujące się w opracowywaniu i produkcji wysokiej jakości materiałów do hydroizolacji i ochrony budowli. Obecnie KÖSTER BAUCHEMIE AG to grupa ponad 20 przedsiębiorstw działających w ponad 50 krajach na całym świecie. Centrala znajduje się w Aurich, w Niemczech.

 

Systemy hydroizolacji od piwnicy po dach

The KÖSTER building: Waterproofing from basement to roof

KÖSTER BAUCHEMIE AG specjalizuje się w produkcji materiałów do hydroizolacji i ochrony budowli oraz systemów uszczelnień. Nasze produkty chronią budowle na całym świecie. Zarówno podczas renowacji budynków historycznych, jak i w trakcie budowy nowych obiektów – proponujemy skuteczne rozwiązanie każdego problemu związanego ze szkodliwym działaniem wody i wilgoci.

Aby zawsze być "krok do przodu" systematycznie opracowujemy nowe produkty i wprowadzamy je na rynek. KÖSTER BAUCHEMIE AG nie szczędzi czasu i nakładów na badania i rozwój nowych systemów i materiałów hydroizolacyjnych. Nasza aktualna oferta obejmuje uszczelnienia bitumiczne od strony pozytywnej, krystalizujace mikrozaprawy uszczelniające od strony negatywnej, uszczelnienia zbiorników i tuneli, tynki renowacyjne, systemy odcinające wilgoć podciąganą kapilarnie, systemy do uszczelniania piwnic, kompletne systemy iniekcji rys, produkty do naprawy i ochrony betonu, domieszki do betonu i zapraw, mineralne masy wyrównawcze, powłoki posadzkowe, systemy wodochronne powierzchni betonowych, uszczelnienia dylatacji, hydroizolacje pomieszczeń mokrych, samoprzylepne izolacje bitumiczne, systemy ochrony elewacji, jak również folie dachowe TPO i ECB. Więcej informacji: https://roofing.koester.pl 

Stadion olimpijski w Pekinie, Empire State Building w Nowym Jorku, port lotniczy w Monachium, Pałac Królewski w Kopenhadze, elektrownia atomowa w Bułgarii, budynek giełdy w Bombaju, Kanał Panamski to tylko niektóre z mniej lub bardziej znanych obiektów na świecie, przy budowie których z powodzeniem znalazły zastosowanie systemy hydroizolacji KÖSTER.

 

Jakość bez kompromisów

Quality Management Certificate

 

Dzięki spełniającej swoją funkcję hydroizolacji można zaoszczędzić czas i pieniądze. Oferujemy naszym klientom materiały najwyższej jakości, o dużej trwałości i optymalnej wydajności. Jeśli chodzi o jakość produktu nie można iść na kompromis - to nasz dewiza. Polityka naszej firmy zakłada ścisłą i długotrwałą współpracę z architektami i wykonawcami, wynikają z tego duże korzyści dla inwestora. Zasady te odnoszą się nie tylko do naszych produktów, ale i do obsługi klientów. Oznacza to, że wszystkie obszary naszej działalności tj. badania i rozwój, zakup, administracja, produkcja, logistyka i dystrybucja są zorientowane na najwyższą jakość obsługi klienta, co gwarantuje System Zarządzania Jakością QM zgodny z wymaganiami normy DIN EN ISO 9001:2008.

 

Ochrona środowiska

Membership certificate: Institure for Environment and Construction

 

KÖSTER BAUCHEMIE dba o ochronę i zachowanie środowiska naturalnego. Łączymy stosowanie najnowocześniejszych surowców i technologii produkcji z ciągłym badaniem i udoskonaleniami. Oznacza to, że większość produktów nie zawiera rozpuszczalników. W trakcie opracowywania produktów zwracamy uwagę na minimalizację negatywnego wpływu na środowisko naturalne podczas procesu produkcji, przetwarzania i stosowania. Wiąże się to również z dbałością o zdrowie ludzi, którzy pracują na naszych materiałach. Jako członek Związku Producentów Chemii Budowlanej uczestniczymy w międzynarodowej inicjatywie Responsible Care, która ma na celu propagowanie odpowiedzialnego i dalekowzrocznego działania przemysłu w dziedzinie ochrony zdrowia i środowiska naturalnego.

 

Sprawdzony partner na budowie

KÖSTER consultants on the construction site

Jak dobrać odpowiedni system hydroizolacji? Podczas projektowania hydroizolacji dla konkretnego obiektu należy wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak: rodzaj materiałów, właściwości podłoża, poziom wody gruntowej, a także przewidywane warunki eksploatacji i obciążenia, jakim izolacja musi sprostać. Profesjonalne i kompetentne doradztwo techniczne na obiektach jest ważnym warunkiem efektywnego zastosowania systemów uszczelnień i hydroizolacji KÖSTER. Dlatego organizujemy szkolenia firm wykonawczych i zapewniamy doradztwo, jak również materiały informacyjne dla projektantów oraz inwestorów.

Wykonujemy ekspertyzy mykologiczne w celu określenia rodzaju występujących grzybów pleśniowych i dobrania środków zaradczych, przeprowadzamy również badania stopnia zasolenia i zawilgocenia przegród budynków. Ekspertyzy wykonujemy dla biur projektowych, inwestorów oraz firm wykonawczych.

 

Produkcja

KÖSTER production

Nasze produkty wytwarzane są w Aurich, w Niemczech oraz w pięciu innych zakładach poza granicami Niemiec. KÖSTER BAUCHEMIE AG jest niezależnym przedsiębiorstwem z własnym działem rozwoju i know-how. Szczególną wagę przywiazujemy do produkcji własnej, która gwarantuje ciągłą kontrolę jakości obejmującą cały proces od badań i rozwoju aż do zastosowania produktu. Celem naszych działań jest budowanie pozytywnych doświadczeń klientów.

 

 

Back

Top
Albania Austria Bosnia and Herzegovina Brasil Bulgaria China Croatia Czech Republic Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Iraq Italy Japan Kazakhstan Kuwait Latvia Lebanon Macedonia Mexico Netherlands New Zealand Norway Panama Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia South Africa Spain Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America