Aktualności

KÖSTER TPO

W ofercie KOESTER Polska od początku 2015 roku dostępne są folie dachowe KÖSTER TPO. TPO jest skrótową nazwą Termoplastycznych Poliolefinów.

Folie dachowe KÖSTER TPO nie zawierają PVC oraz niezwiązanych cząsteczkowo plastyfikatorów (zmiękczaczy). Dlatego z tworzywa tego nie uwalniane są do środowiska zmiękczacze, dzięki temu folia dachowa TPO zachowuje elastyczność i inne parametry przez bardzo długi okres czasu - nawet kilku dzisięcioleci.

 

TPO jest materiałem ekologicznym, gdyż może być poddawany recyklingowi, nawet kilkakrotnie. Dodatkowo folie TPO nie uwalniają szkodliwych dla środowiska halogenów. Ponadto, dowiedziono w trakcie badań na rybach, że folie TPO nie uwalniają toksycznych substancji do wody.

 

Przy remontach dachów folie dachowe KÖSTER TPO mogą być stosowane zarówno na bitumiczych pokryciach dachowych (z papy) jak i na warstwie termoizolacyjnej z polistyrenu EPS.

 

Folie dachowe są montowane na dachach na trzy sposoby: poprzez mocowanie mechaniczne, luźne ułożenie z warstwą dociskową lub poprzez przyklejenie całej powierzchni folii dachowej. W celu określenia najbardziej optymalnej metody montażu folii dachowej należy wziąć pod uwagę następujące kryteria: nachylenie powierzchni dachu, siła wiatru, aspekty architektoniczne jak dachy zielone oraz to czy jest to remont lub budowa nowego obiektu. Niezależnie od sposobu montażu folii jej zakłady zgrzewane są za pomocą gorącego powietrza. Zgrzewanie nie tylko jest przyjaznym dla środowiska sposobem łączenia, ale przede wszystkim zapewnia jednorodną strukturę materiałuw miejscu zgrzewu. Dzięki właściwościom termoplastycznym, dwa pasma folii TPO stają się jednym - nierozerwalnym.

 

Więcej informacji w broszurze tematycznej KÖSTER TPO.

 

Back

Top
Austria Brasil Bulgaria China Croatia Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Korea Kuwait Latvia Lebanon Mexico Netherlands Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia South Africa Spain Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America