Aktualności

Długowieczna membrana dachowa KOSTER TPO

Z dachu tego budynku widać katedrę w Kolonii, budynek, który powstał kilkaset lat temu. Dach budynku handlowo-uslugowego “Coeur de Cologne” wymagał wykonania nowego pokrycia. Membrana dachowa TPO, dostarczona przez KÖSTER BAUCHEMIE AG z Aurich na ten obiekt ma 25 letnią gwarancję jakości i szczelności. Architektura budynku “Coeur Cologne” jest spektakularna. Obiekt został zaprojektowany przez architekta  Meyer Schmitz-Morkramer, za wysokimi oknami znajduje się 11 000 m² powierzchni handlowej i resaturacja o powierzchni prawie 1000 m². 

Coeur Cologne KÖSTER TPO Waterproofing

 

Firma dekarska Vogl GmbH wykonała pokrycie dachu o powierzchni ponad 4000 m2, zastosowano membranę dachową KOSTER TPO 2.0 na trzech górnych kondygnacjach. Inwestor zdecydowłą się na zastosowanie folii KOSTER TPO na bazie elastycznych poliolefinów ze względu na jej znakomite parametry.   Materiał nie zawiera zmiękczaczy i po zgrzaniu jest całkowicie jednorodny na zgrzewie. Materiał jest odporny na przerastanie korzeni co jest bardzo ważną sprawą przy dachach zielonych. KOSTER TPO 2.0 cechuje ekstremalna elastyczność w niskich temperaturach (nawet do - 50 °C).

 

Coeur Cologne Commercial Building KÖSTER TPO Waterproofing

KÖSTER BAUCHEMIE AG posiada już ponad 20-letnie doświadczenie w produkcji membran dachowych z TPO, oferuje wysokiej jakości produkty, odporne na przerastanie korzeni traw, krzewów a nawet drzew. KOSTER TPO może być układany bezpośrednio na styropianie oraz starych pokryciach bitumicznych. Zgrzewanie membrany dachowej KOSTER TPO wykonuje sie w temperaturze  od + 350 °C do + 620 °C, tak duże "okno" temperaturowe jest dużą zaletą w oczach firm dekarskich, gdyż łatwo uzyskać prawidłowy, szczelny zgrzew.  Budynek “Coeur Cologne” ze swomi tarasami, dachem zielonym, konstrukcją budynynku oraz elementami architektury ogrodowej stanowił powazne wyzwanie dla firmy dekarskiej. Teraz dach budynku ma nowe, szczelne i trwałe pokrycie dachowe, które nie zmienia unikatowej architektury budynku.

 

Back

Top
Austria Brasil Bulgaria China Croatia Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Korea Latvia Lebanon Mexico Netherlands Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America