Zewnętrzna hydroizolacja piwnic za pomocą materiałów mineralnych

1 Gruntowanie podłoża
KÖSTER Polysil TG 500
2 Uszczelnienie przejść rur
KÖSTER KB-Flex 200
3 Uszczelnienie styku ściany z ławą fundamentową
KÖSTER NB 1
KÖSTER NB 1 Flex
4 Wykonanie fasety
KÖSTER Sperrmortel Fix
5 Hydroizolacja ścian piwnic
KÖSTER Armierungsgewebe
KÖSTER NB 4000
6 Ochrona hydroizolacji
Folia drenażowa KÖSTER SD 3-400

Produkty uszczelniające na bazie mineralnej stanowią bardzo odporną na uszkodzenia hydroizolację piwnic o ekstremalnie wysokiej przyczepności do podłoży mineralnych. Znakomicie nadają się one do stosowania na zawilgocone podłoża i stają się integralną częścią podłoża mineralnego. Mineralne materiały uszczelniające nakładane są na podłoża za pomocą pędzla lub szpachli. Są łatwe i bezpieczne w stosowaniu. Nasze mineralne produkty uszczelniające stosowane są na podłoża sztywne, nieodkształcalne (szlam uszczelniający KÖSTER NB 1) jak i również na podłoża gdzie wymagane jest mostkowanie rys (elastyczna zaprawa hydroizolacyjna NB Elastik).

Czyste i nośne podłoże należy zagruntować preparatem KÖSTER Polysil TG 500, który wzmacnia podłoże i wiąże sole występujące w podłożu. Przejścia rur instalacyjnych należy uszczelnić stosując specjalne mankiety uszczelniające.

Jako hydroizolacja piwnic standardowo jest stosowana elastyczna zaprawa hydroizolacyjna KÖSTER NB Elastik. Izolację należy wykonywać zawsze w dwóch warstwach. W przypadku podłoży szczególnie narażonych na zarysowanie należy zatopić elastyczną tkaninę KÖSTER Flexgewebe w pierwszej warstwie zaprawy hydroizolacyjnej KÖSTER NB Elastik.

Na połączeniu ściany z fundamentem dla zabezpieczenia przed wodą penetrującą od podłoża należy nałożyć warstwę szlamu uszczelniającego KÖSTER NB 1 mieszanego z płynem zarobowym KÖSTER NB 1 Flex. Następnie dla zredukowania naprężeń w hydroizolacji na styku ściany z fundamentem wykonywana jest faseta (wyoblenie) z szybkowiążącej, wodoszczelnej zaprawy KÖSTER Sperrmörtel.

Po wyschnięciu izolacji piwnic należy wykonać warstwę ochronną. Mogą ją stanowić płyty styrodurowe klejone do podłoża za pomocą masy bitumicznej Deuxan 2K lub trójwarstwowa folia ochoronno-drenażowa KÖSTER SD.

Należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcjach technicznych produktów KÖSTER.

 

Back

Top
Austria Brasil Bulgaria China Croatia Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Korea Kuwait Latvia Lebanon Mexico Netherlands Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia South Africa Spain Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America