Renowacja murów za pomocą tynków renowacyjnych

1 Gruntowanie podłoża
KÖSTER Polysil TG 500
2 Wyrównanie podłoża
KÖSTER Sperrmortel
3 Obrzutka renowacyjna
KÖSTER Sanierputz Spritzbewurf
4 Tynk renowacyjny
KÖSTER Sanierputz biały
5 Szpachlowanie i Farba
KÖSTER Feinputz

Przy ścianach o niewielkim poziomie zawilgocenia i zasolenia często wystarczające jest usunięcie zniszczonych tynków i wykonanie systemu tynków renowacyjnych. Stary, zawilgocony i zasolony tynk musi zostać usunięty w całości. Fugi należy wyskrobać oraz usunąć wszystkie luźne, słabe części ze ściany, tak aby uzyskać nośne podłoże o otwartych porach. Podłoże należy zagruntować preparatem KÖSTER Polysil TG 500, który wzmacnia podłoże i wiąże sole występujące w podłożu. Ubytki w ścianach należy uzupełnić szybkowiążącą zaprawą KÖSTER Sperrmörtel. Następnie nakładana jest obrzutka z tynku renowacyjnego modyfikowanego niewielkim dodatkiem emulsji KÖSTER SB Haftemulsion do wody zarobowej. Obrzutka poprawia przyczepność tynku renowacyjnego do podłoża.

 

Tynki renowacyjne umożliwiają bezawaryjne wysychanie zawilgoconych i zasolonych ścian. Cechuje je bardzo dobra paroprzepuszczalność i hydrofobowość. Dzięki wysokiej porowatości tynków renowacyjnych sole krystalizujące przy wysychaniu ściany odkładają się w porach tynków nie powodując wykwitów na ścianach i uszkodzenia farb.

Nasza oferta obejmuje tynki renowacyjne KÖSTER Sanierputz w różnych wariantach (szare, białe, lekkie, szybkowiążące). Bardzo dobrym rozwiązaniem dla wnętrz zabytkowych obiektów jest stosowanie białego tynku renowacyjnego KÖSTER Sanierputz bez malowania. Jeżeli wymagana jest bardzo gładka powierzchnia ściany, po wyschnięciu tynków renowacyjnych nakładana jest szpachla renowacyjna KÖSTER Glattspachtel.

 

Do malowania tynków renowacyjnych wolno stosować wyłącznie farby o wysokiej paroprzepuszczalności (np. KÖSTER Silikonfarbe).

Należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcjach technicznych produktów KÖSTER.

 

 

Back

Top
Albania Austria Bosnia and Herzegovina Brasil Bulgaria China Croatia Czech Republic Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Kuwait Latvia Lebanon Macedonia Mexico Netherlands New Zealand Norway Panama Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia South Africa Spain Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America