Izolacja pomieszczeń mokrych za pomocą płynnych materiałów syntetycznych

1 Gruntowanie podłoża
KÖSTER BD 50 Voranstrich
2 Hydroizolacja narożników oraz styku ściany z posadzką
KÖSTER Flexband
KÖSTER Superfleece
3 Hydroizolacja narożników zewnętrznych
KÖSTER BD Narożnik zewnętrzny
KÖSTER Superfleece
4 Hydroizolacja narożników wewnętrznych
KÖSTER BD Narożnik wewnętrzny
KÖSTER Superfleece
5 Uszczelnienie przejść rur przez ścianę
KÖSTER BD Mankiet ścienny
KÖSTER Superfleece
6 Uszczelnienie odpływu w posadzce
KÖSTER BD Mankiet podłogowy
KÖSTER Superfleece
7 Hydroizolacja podpłytkowa
KÖSTER BD 50
8 Klej do płytek ceramicznych
KÖSTER BD Flexkleber

Ściany i posadzki w pomieszczeniach mokrych jak np. łazienki, kuchnie, pralnie mają stały kontakt w wodą. Profesjonalna hydroizolacja, mostkująca rysy daje nam gwarancję bezproblemowego użytkowania tych pomieszczeń. Bardzo ważną cechą hydroizolacji pomieszczeń mokrych jest zapewnienie odpowiedniej przyczepności dla okładzin ceramicznych.

System hydroizolacji KÖSTER BD-System posiada Europejską Aprobatę Techniczną potwierdzającą jego wysoką skuteczność i przydatność jako hydroizolacji pomieszczeń mokrych. System hydroizolacji składa się z preparatu gruntującego KÖSTER BD Voranstrich, który nakładany jest na suche i nośne podłoże. W narożach pomieszczenia i na połączeniach należy zatopić w folii w płynie KÖSTER BD 50 gotowe elementy w postaci narożników wewnętrznych i zewnętrznych, a także mankietów ściennych i podłogowych, które zapewniają szczelność w tych miejscach. Na styku ściany i posadzki należy zatopić w folii w płynie taśmę uszczelniającą KÖSTER Flexband 120/70, która dzięki swej elastyczności przenosi naprężenia powstające na styku dwóch elementów. 

Należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcjach technicznych produktów KÖSTER.

 

Back

Top
Albania Austria Bosnia and Herzegovina Brasil Bulgaria China Croatia Czech Republic Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Kuwait Latvia Lebanon Macedonia Mexico Netherlands New Zealand Norway Panama Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia South Africa Spain Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America