Naprawa i reprofilacja konstrukcji żelbetowych

1 Naprawa i reprofilacja żelbetu
KÖSTER Betomor Multi A
2 Naprawa i reprofilacja żelbetu (powierzchnie sufitowe)
KÖSTER Betomor Multi A
3 Wyrównywanie i wygładzanie powierzchni betonu
KÖSTER Betomor Betonspachtel
4 Naprawa betonu (duże powierzchnie)
KÖSTER Reparaturmörtel NC
KÖSTER Reparaturmörtel R4
KÖSTER Z1
KÖSTER Z2
5 Iniekcyjne sklejanie pęknięć w betonie
KÖSTER IN 3 Żywica iniekcyjna
KÖSTER KB-Pox IN

Do naprawy betonu znakomicie nadaje się uniwersalna, szybkowiążąca zaprawa KÖSTER Betomor Multi A, która nie wymaga stosowania dodatkowych produktów chroniących zbrojenie przed korozją. Oprócz tego zaprawa KÖSTER Betomor Multi A zastępuje mostek przyczepny, zaprawę reprofilacyjną i drobnoziarnistą szpachlę do betonu. Produkt należy nakładać na nośne, przyczepne podłoże betonowe, stal zbrojeniowa powinna być oczyszczona z rdzy.

Do napraw powierzchni sufitów bardzo dobrze nadaje się lekka zaprawa cementowa KÖSTER Betomor LM 88. Do powierzchniowych napraw betonu i ujednolicenia powierzchni betonu należy stosować szpachlę do betonu KÖSTER Betonspachtel.

W wypadku dużych powierzchni naprawianego betonu i znacznej grubości nakładanych warstw należy stosować zaprawę naprawczą KÖSTER Reparaturmörtel NC. Ta zaprawa może być nakładana zarówno ręcznie przy pomocy kielni jak i natryskiwana agregatem tynkarskim. Zaprawa naprawcza nakładana jest na nośną, czystą powierzchnię betonu zapewniającą odpowiednią przyczepność. Stal zbrojeniową należy oczyścić z rdzy i zabezpieczyć przed korozją stosując np. żywicę KÖSTER LF-BM, mieszaną z piaskiem kwarcowym.

Rysy w betonie, które są suche należy zamknąć w technice iniekcji ciśnieniowej stosując żywicę KÖSTER IN 3 lub KÖSTER POX IN, która posiada bardzo wysoką przyczepność do betonu i umożliwia siłowe zespolenie brzegów rys. Należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcjach technicznych produktów KÖSTER.

 

 

Back

Top
Austria Brasil Bulgaria China Croatia Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Korea Kuwait Latvia Lebanon Mexico Netherlands Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia South Africa Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America