Izolacja pomieszczeń mokrych za pomocą płynnych materiałów syntetycznych

1 Gruntowanie podłoża
KÖSTER BD 50 Voranstrich
2 Hydroizolacja narożników oraz styku ściany z posadzką
KÖSTER Flexband
3 Hydroizolacja narożników zewnętrznych
KÖSTER BD Narożnik zewnętrzny
4 Hydroizolacja narożników wewnętrznych
KÖSTER BD Narożnik wewnętrzny
5 Uszczelnienie przejść rur przez ścianę
KÖSTER BD Mankiet ścienny
6 Uszczelnienie odpływu w posadzce
KÖSTER BD Mankiet podłogowy
7 Hydroizolacja podpłytkowa
KÖSTER BD 50
8 Klej do płytek ceramicznych
KÖSTER BD Flexkleber

Ściany i posadzki w pomieszczeniach mokrych jak np. łazienki, kuchnie, pralnie mają stały kontakt w wodą. Profesjonalna hydroizolacja, mostkująca rysy daje nam gwarancję bezproblemowego użytkowania tych pomieszczeń. Bardzo ważną cechą hydroizolacji pomieszczeń mokrych jest zapewnienie odpowiedniej przyczepności dla okładzin ceramicznych.

System hydroizolacji KÖSTER BD-System posiada Europejską Aprobatę Techniczną potwierdzającą jego wysoką skuteczność i przydatność jako hydroizolacji pomieszczeń mokrych. System hydroizolacji składa się z preparatu gruntującego KÖSTER BD Voranstrich, który nakładany jest na suche i nośne podłoże. W narożach pomieszczenia i na połączeniach należy zatopić w folii w płynie KÖSTER BD 50 gotowe elementy w postaci narożników wewnętrznych i zewnętrznych, a także mankietów ściennych i podłogowych, które zapewniają szczelność w tych miejscach. Na styku ściany i posadzki należy zatopić w folii w płynie taśmę uszczelniającą KÖSTER Flexband 120/70, która dzięki swej elastyczności przenosi naprężenia powstające na styku dwóch elementów. 

Należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcjach technicznych produktów KÖSTER.

 

Back

Top
Austria Brasil Bulgaria China Croatia Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Korea Kuwait Latvia Lebanon Mexico Netherlands Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia South Africa Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America