Odtworzenie izolacji poziomej metodą iniekcji ciśnieniowej

Iniekcja ciśnieniowa jest szybkim i skutecznym sposobem na odtworzenie przepony poziomej (izolacji poziomej) w ścianach. Jeżeli w ścianie występują pęknięcia lub puste przestrzenie należy je wcześniej wypełnić za pomocą zaprawy iniekcyjnej KÖSTER Bohrlochsuspension. Jeżeli ściana nie ma pęknięć, ani pustych przestrzeni można od razu przystąpić do wykonania przepony poziomej w technice iniekcji ciśnieniowej.

Do wykonania iniekcji ciśnieniowej ścian najczęściej stosowany jest dwuskładnikowy płyn iniekcyjny na bazie krzemianowo-estrowej KÖSTER Mautrol 2K, ale można wykonywać iniekcję ciśnieniową stosując również krzemianowy płyn iniekcyjny KÖSTER Mautrol 1K, a także dwuskładnikowy preparat iniekcyjny KÖSTER Mautrol 2 K Flex. Dwuskładnikowe materiały do wykonywania iniekcji reagują szybciej od materiałów jednoskładnikowych i bardzo skutecznie zamykają kapilary.

Po usunięciu przyczyn zawilgocenia ścian przez wykonanie iniekcji należy na ścianach wykonać tynki renowacyjne. Tynki renowacyjne umożliwiają bezawaryjne wysychanie zawilgoconych i zasolonych ścian. Cechuje je bardzo dobra paroprzepuszczalność i hydrofobowość. Dzięki wysokiej porowatości tynków renowacyjnych sole krystalizujące przy wysychaniu ściany odkładają się w porach tynków nie powodując wykwitów na ścianach i uszkodzenia farb.

Nasza oferta obejmuje tynki renowacyjne KÖSTER Sanierputz w różnych wariantach (szare, białe, lekkie, szybkowiążące). Bardzo dobrym rozwiązaniem dla wnętrz zabytkowych obiektów jest stosowanie białego tynku renowacyjnego KÖSTER Sanierputz bez malowania. Jeżeli wymagana jest bardzo gładka powierzchnia ściany, po wyschnięciu tynków renowacyjnych nakładana jest szpachla renowacyjna KÖSTER Sanierspachtel.

Do malowania tynków renowacyjnych wolno stosować wyłącznie farby o wysokiej paroprzepuszczalności (np. KÖSTER Silikonfarbe).

Należy stosować się do zaleceń zawartych w instrukcjach technicznych produktów KÖSTER.

 

Back

Top
Austria Brasil Bulgaria China Croatia Denmark Finland Germany Ghana Greece Hungary Italy Japan Kazakhstan Korea Kuwait Latvia Lebanon Mexico Netherlands Norway Panama Philippines Poland Portugal Romania Russia Senegal Serbia Slovakia Slovenia South Africa Thailand Turkey Ukraine United Kingdom United States of America